| anonim_4396 a întrebat:

Salut,
De curând am achiziționat o mașină si tin sa precizez de pe acum ca nu a fost țeapă, dar am o nelămurire.
Astăzi am fost sa dau o cheie (traseul îl dau peste ceva timp) și în afara faptului ca nicio ușa nu se deschide din cheie (aka din buton) nici mașina nu s-a deschis când am întors cheia. Am simțit ca s-a mișcat la maxim sau cel puțin încât sa se aprindă bordul.
Am tot încercat și nimic.
Varul meu spune ca este posibil de la cheie, anume bateria.
Ce părere aveți?
Repet: excludeți varianta cu țeapa

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Nu e exclus să ți se fi descărcat acumulatorul mașinii. De cât timp nu a mai fost pornită?

6 răspunsuri:
| BuLaNNNeL a răspuns:

Încearcă pe forumuri de mașiniști, ai șanse să dai de mecanici sau oameni care au avut probleme similare.
Vezi pe unde 'ii dai cheie' că s-ar putea sa nu mai dai traseul in următorii ani laughing

| Anonimu7041 a răspuns (pentru BuLaNNNeL):

Era într o parcare. Nu am vrut decât sa o pornesc sa vad cum și ce fac unele butoane și poate sa merg 1m în fată și în spate. Sunt cuminte happy

| Anonimu7041 a răspuns (pentru mihai69):

De o zi. A fost mereu plimbata.

| darrio2007 a răspuns (pentru Anonimu7041):

Daca doar dupa o zi nu mai porneste, e clar, iti place sau nu, e țeapă.

| Anonimu7041 a răspuns (pentru darrio2007):

Ți am spus ca nu are cum sa fie teapa.
Mașina a fost data de un om cu care tata lucreaza și se vede cu el în fiecare zi la serviciu și nu e orice om.
Eu am pus întrebarea asta aici sa aflu niște informații ceva lână ma duc azi cu varul meu sa vad despre ce e vorba.

| Anonimu7041 a răspuns (pentru darrio2007):

Am rezolvat. Ii lasase tata luminile pornite o zi intreaga si nu mi-a spus...
Multumesc oricum pentru sfaturi!