| Sebi7324 a întrebat:

Salutare.
Am achizitionat un vw bora(atat s-a putut) si nu merge sa incui si sa descui masina din telecomanda. Merge doar cu cheia.
Am schimbat bateria la cheie si tot degeaba.
Am inteles ca se poate face o sincronizare la cheie sau ceva.
Aveti idee?

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nici o reacție (click, led,...) când apeși pe telecomandă?

| Sebi7324 explică (pentru sierra1):

Se aprinde doar un led rosu cand apas pe cheie, atat

| sierra1 a răspuns (pentru Sebi7324):

Telecomanda (pare) bună, receptor defect sau nealimentat. De măsurat cu ușile desfăcute, altfel nu faci service online!

| Wr3nch a răspuns:

As zice sa intrebi aici, unde ai mai multe sanse sa primesti un raspuns corect si probabil mai rapid.

https://vwforum.ro

| Panamax a răspuns:

Te duci la tipii care fac chei auto in marile centre comerciale.
Am avut o problema asemanatatoare si aveau diferite tipuri de aparatura cu care se conectau la masina, la a mea a schimbat 4 testere pana a reusit sa comunice cu imobililizatorul si mi-a rezolvat problema cu 50 de lei.

| Panamax a răspuns:

Sau ca sa mergi la sigur cauta pe Google tcm Turbo si vezi cine se ocupa la tine in oras.Au aparatura speciala de tuning si tot 50 de lei te costa reprogramatul la o cheie.
Mi-am adus aminte cand mi-am facut la ei stage1 era un tip cu un VW Beetle care pierduse cheia.L-a rezolvat pe loc.

| Sebi7324 explică (pentru Panamax):

Multumesc frumos

| Lex65 a răspuns:

Fa o sincronizare de cheie cum vezi pe Youtube.
Daca tot nu merge, mergi la un service sau atelier de chei.