| gabriel264 a întrebat:

Acum 2-3 saptamani am achizitionat o masina adusa din Germania de la un tip din Bucuresti. Masina are numere provizorii si nu are RAR-ul facut. Nu am primit fiscal la momentul achizitiei, dar mi-a zis ca l-a scos si cand am timp liber ma pot duce sa il iau.

Problema e ca masina a fost adusa in tara de un alt om cu domiciliul in Timisoara, iar acela doar i-a scos numerele provizorii si a vandut-o mai departe celui de la Bucuresti, iar cel de la Bucuresti mie, fara fiscal la momentul vanzarii. Intrebarea mea este; o pot inmatricula doar cu fiscalul tipului de la Bucuresti? Multumesc!

3 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Nu ai nevoie de fiscal de la niciunul dintre ei. Pe bucurestean il poti scoate din schema.

| aicaramba a răspuns:

Contractul s-a facut intre tine si cel din buc, sau intre tine si cel din tm? Am vazut multi care ia masini si le fac contractele cu alte persoane din alta parte. Daca a fost facuts intre tine si cel din buc, ai nevoie sa ii faci rar ul prima data, apoi o poti inmatricula cu contractul de vanzare cumparare si cu fiscalul de la tipul din Bucuresti.

| gabriel264 explică (pentru aicaramba):

Intre mine si tipul din Bucuresti e contractul v-c. Ar fi bine sa ceara doar fiscalul lui.