| nokia6120 a întrebat:

Am cumparat o masina din tm, fiind din gr, adusa din germania. I s a scos primul rand de numere provizorii atunci cand am cumparat o de la tm. Au expirat si pt a scoate urmatorul nr, fostul proprietar imi cere sa fac R.A.R ul si abia pe urma sa mi dea certificatul fiscal ca sa pot scoate nr provizorii. In mod normal, ar trebui sa pot sa fac R.A.R ul fara ca masina sa aiba nr provizorii, pt k au expirat si de asta merg la rar, pt a-mi putea da fostul proprietar, fiscalul sa pot scoate nr provizorii. Bineinteles, am sa duc masina la R.A.R pe o platforma. Deci: pot face R.A.R ul inaceasta situatie? MULTUMESC.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate face. De altfel nu poti face inmatricularea, provizorie sau permanenta, fara a avea ITP in termen de valabilitate.