| benga94 a întrebat:

Salutare acum cumparat un opel astra g
cu numere rosii
acest propietar a cumparat-o de la altul acum 2 saptamani din Romania
mie la acte auto mi-a facut contract de vinzare cumparare cu acea persoana prima ca cica e mai bine asa ca nu mai trebuie fiscal
mi-a dat doar actele masini, si am facut contractul de vinzare cumparare
trebuia sa imi mai dea altceva?
la inmatriculare o sa inmatriculez tot undeva la acte auto ca sa nu mai umblu eu
dar cineva mi-a zis ca trebuia numerele de Germania sa i le cer ca cica imi cere la politie dar nu mi s-a dat nimic
astept un raspuns cei care ati cumparat asa

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Fara fiscal de la proprietarul in acte nu vei inscrie niciodata masina. daca intermediarul a declarat ca a luat masina pe numele lui la finante ai nevoie si de fiscalul lui

| benga94 explică (pentru suntserios):

Deci am luat-o de la o persoan din Romania
aceasta a luat-o tot din Romania de la altcineva
acel cineva a luat-o direct de la neamnt si mie mi-a facut contract de vinzare cumparare
direct cu persoana care a luat-o de la neamnt si cica nu mai trebuie fiscal