| Samuel_Moise_2000 a întrebat:

Salutare, am și eu o întrebare.
Am cumpărat o mașina din Germania, iar contractul de vânzare-cumpărare este pe tati, iar el e plecat de acasă, eu sunt in concediu, pot să scot eu numerele roșii ca să umblu cu mașina?(precizez că nu s-au mai scos alte numere roșii, e prima tură)

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa faci demersurile pentru inmatricularea temporara dar numai in baza unei procuri speciale, autentificata de un notar public, prin care tatal tau te imputerniceste expres pentru aceasta.
Si nu trebuie s-o faci pentru o "tura", cum era inainte, inmatricularea temporara se poate face acum direct pentru orice perioada, incepand de la o zi si pana la maximum 90 de zile.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca tati iti face procura poti