| Doks a întrebat:

Salutare. Am cumparat o mașină cu numere rosii, proveniență Germania. S-au făcut 5 contracte VC, dintre care unul a fost oprit de primăria de care apartine vânzătorul pentru eliberarea fiscalului, unul a ramas la vanzator, unul a ramas la mine la incheierea tranzactiei și celelalte 2 mi-au fost date tot mie impreuna cu fiscalul după ce au fost semnate si stampilate de catre primăria de care apartine vanzatorul. Acum intrebarea este : care dintre cele 3 contracte va ramane la mine si care vor fi date la primărie, respectiv politie? Cel fara nicio stampila imi va ramane mie? Multumesc.

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

Nu are nici o relevanta care iti ramane. Odata ce vei aparea ca proprietar in CIV, nu vei mai avea nevoie de acel contract.