| anonim007199 a întrebat:

Salutare, am facut pana pe fata dreapta si mi-a intrat un țep de creanga fix in lateralul cauciucului, si mi au pus petic sa raman cu cauciucul ala sau sa l schimb? Credeți ca afectează cu ceva siguranță ca este in lateral? Sau sa pun unu dupa spate? Cauciucurile sunt noi dot 2020.

Răspuns Câştigător
| KR0NSTADT a răspuns:

Pe lateral acționează alte forțe de comprimare și destindere față de calea de rulare. Locul este mai solicitat. Da, schimbă cu unul de pe spate. De fapt, punele pe amândouă de pe spate pe față, fiindcă au uzura identică, iar asta contează la rulare.

2 răspunsuri:
| NotNamed a răspuns:

Daca procedura de lipire este bine efectuata e buna de functionare dar totusi se recomanda ca in macar un an sa il schimbi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca cauciucul a costat vreo 100-200 de lei sunt de parere sa iei altul.
Si eu am patit la fel, asa am invatat sa pierd.