| ojc05446 a întrebat:

Daca am facut pana la bicicleta, roata din fata, din cauza unui ciob ar trebui sa schimb si cauciucul sau ajunge sa schimb doar camera?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu. Poti verifica cu o lupa daca nu a ramas ciob in cauciuc. Meseriasii verifica cu mana prin interior dar nu-ti recomand ca te poti taia daca n-ai experienta. Daca a ramas ceva in acel loc trebuie scos si apoi, daca nu-i taiat rau, il poti folosi mai departe.

| Betty12345678 a răspuns:

Depinde cat de tare e gaurit cauciucul.

| DorinStancu a răspuns:

Cel mai sigur ar fi sa schimbi si cauciucul pentru ca daca este taiat pe acolo va iesi camera se va face un fel de "galma".