| Rvfme a întrebat:

Salutare. Am inlocuit bateria lu un opel corsa 2003 si s.a resesat casetofonul Blaupunkt car 2003 iar acum imi cere codul si nu-l am. Va rog mult daca ma puteti ajuta cu codul bun. No.: 09 115 095, blaupunkt 453116246.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Codul pentru casetofon se obtine la serviciul oficial Opel, fiecare casetofon are un cod privat, nu sunt universale sa le poti baga la fiecare reproducator. Odata primit codul intrebi cum se introduce, daca stii bine daca nu iti vor explica procedura.

| Rvfme explică (pentru mgtow):

Multumesc de raspuns. stiu ca exista un generator de coduri dupa seria casetofonului, de asta intrebam. Trebuie cumva sa platesc la serviciul opel?

| mgtow a răspuns (pentru Rvfme):

Da, dar nu iti ia mult, eu am platit vreo 10 - 15€ pentru ca ma aflu in strainatate nu in Romania. Dar am ramas cu codul.

| yonutzBT a răspuns:

Si eu am patit asta la opel ul meu cand am schimbat bateria. Singura sansa e sa te duci cu ea la reprezentanta si obtii codul respectiv poti cere sa iti dezactiveze chestia asta mereu in sensul ca la urmatorul schimb al bateriei sa nu trebuiasca sa pui din nou acel cod.