| midnight_9637 a întrebat:

Am luat recent un scuter piaggio zipp de 50 cmc. Il pot conduce cu atestat sau am nevoie de A1? Repet...e trecut in acte de 50 cmc. Multumesc anticipat pentru orice raspuns folositor.

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Se poate conduce fara probleme cu atestat, ce este peste 50 cmc necesita A1 dar si cu A1 maxim 125 cmc nu mai mari, Zipp-ul de la Piaggio se poate conduce fara probleme doar cu atestat dar ai grija pentru ca de la anul este posibil sa bage permis si pentru scutere obligatoriu, inca nu este votat nimic dar este in discutie legea!

| midnight_9637 explică (pentru FurtunaDiesel):

Multumesc! cat despre noua lege...la anul sper sa fac A direct. Mersi din nou a fost exact raspunsul concret de care aveam nevoie si o veste foarte buna in acelasi timp.

| FurtunaDiesel a răspuns (pentru midnight_9637):

Cu placere!