| marius13k a întrebat:

Salutare, am o intrebare, am luat permisul acum ceva timp si am observat ca am si subcategoria a1 as vrea sa stiu ce pot conduce cu aceasta, dau funda!

3 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Buna! Din categoria luata A1 poti conduce:
Motociclete cu cilindree maximă de 125 cm3, cu puterea maximă de 11 Kw. şi cu raport putere/greutate de cel mult 0, 1 Kw/kg;
Tricicluri cu motor cu puterea maximă de 15 Kw;

| LasleaIoan1972 a răspuns:

Permisul pentru masina mica are cadou categoria AM, pentru categoria A1 trebuie examen nu se da cadou.
cu categoria AM scutere si masini de capacitate sub 50cm cubi si maxim 45km/h sau sa fie limitate la 45km/h

| LasleaIoan1972 a răspuns:

Permisul pentru masina mica are cadou categoria AM, pentru categoria A1 trebuie examen nu se da cadou.
cu categoria AM scutere si masini de capacitate sub 50cm cubi si maxim 45km/h sau sa fie limitate la 45km/h si
electrice maxim 4kw limitate la 45km/h