| mafiotuXXL a întrebat:

Salutare...
Am o mica intrebare daca mi-as pune folie de carbon pe CAPOTA si PLAFON. Se leaga politia de mine sau cad ii fac ITP? Spunetii si voi? LA cel mai detaliat si bun raspuns dau Fundita. big grin

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu schimbi culoare masinii poti pune cata vrei

in caz contrar poti pune folie doar pe 30% din suprafata masinii

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ca sa fii in legalitate va trebui sa faci omologarea la RAR, imediat dupa aceea, in caz contrar poti fi amendat.

| mafiotuXXL explică (pentru Ioandelasal):

PE bunee? o gramada de prietenii si-or pus pe masinii si nu s-a dus nicaierii... Costa mult? omologarea?

| Ioandelasal a răspuns (pentru mafiotuXXL):

Nu stiu, intereseaza-te la RAR sau cauta pe internet.

| CristianaStieTot a răspuns:

Poti pune si fara omologare RAR, daca ocupa pana la 30% din suprafata caroseriei mașinii. happy