| Vasilian_Beni_1998 a întrebat:

Salutare. am o problema cam mare.
am căutat peste tot pe Internet și nu am găsit nici cum o rezolvare. Problema sta in felul următor.
Am un BMW Seria 7 cutie Automata...
Problema e ca nu pot sa o pornesc din cauza unei defecțiuni la motor dar la Seria 7 dacă nu pornești mașina nu o poți pune pe N(Neutru)... efectiv când opresti mașina se pune automat pe P...
Am de o mutat și de o băgat in garaj și nu pot sa o scot de pe modul P. As putea cumva sa o decuplez manual? Sa o pun manual cumva pe N? Sa o pot muta?
Menționez ca am urcat-o pr Triler dar forte foarte greu deoarece rotile din spate sun efectiv blocate. de dat jos am legat-o de un Stâlp și cu triler-îl am înaintat ușor. OK acum mașina e lângă stâlp cu rotile blocate și trebuie sa o mut aproximativ 50 m pana in garaj sa pot sa m-a apuc de desfăcut Motorul...
as putea sa o manevrez cumva pe N fără sa pornesc motorul?
Mulțumesc! Aștept răspunsuri.
FUNDA happy

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Uite un turorial aici, care te-ar putea ajuta:
https://www.youtube.com/watch?v=6hqLxeNEwyU