| Ionutromeo94 a întrebat:

Salutare, am o problemă cu mașina, este vorba de un Audi A4 avant 2.0 SE TDI 2008.
Așadar, la început servo direcția îmi funcționa puțin greu, la drum intins nu aveam treabă, nu mă deranja. Doar că, când făceam o parcare sau viram ieșirea sau întrarea în parcare, era puțin greu de tras de volan.
Așadar, am vorbit cu un mecanic și a spus că e pompa de direcție, am cumpărat pompă nouă, iar când am montat pompa, problema cea mai gravă e că acum nu pot învârti de volan de loc, menționând faptul că înainte să pun pompa am putut circula cu mașina, dar după ce am pus pompa nu am mai putut, bun!
După toate astea, mecanicul a constatat că trebui schimbat și caseta de direcție, așadar am cumpărat și casetă de direcție și degeaba. Nu pot circula deloc cu mașina acum. Ce pot face? căci am ajuns la o sumă destul de mare și mai stricata decât era, înainte să schimb aceste piese puteam circula, acum nu. Aștept răspunsuri. Mulțumesc mult.

Răspuns Câştigător
| badpanda a răspuns:

Schimba mecanicul pentru inceput. Daca punea manometrul pe pompa vedea imediat daca era buna sau nu.Treaba de 5 minute.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"înainte să pun pompa am putut circula cu mașina..."

deci mecanicul o vede, inlocuiește piese și o face praștie (direcția) și tu intrebi online ce are? Du-te la altul dacă ăla e incapabil să o facă măcar cum a fost!

| Ionutromeo94 explică (pentru sierra1):

Aș vrea să nu o mai duc, vreau singur să mă ocup de restul, deoarece am montat tot ce era necesar, poate e vorba de ceva siguranțe. De aceea caut online răspuns, poate o pot face eu. Poate e vorba de ceva simplu, de care nu știu