| Michaellll a întrebat:

Salutare, am o problema, dețin un audi A8 3.0 diesel quattro 2005 și dimineața la prima cheie când dau in drive sa pornesc nu își ia viteza pentru înainte și trebuie sa aștept sa se încălzească un pic motorul ca sa își revină la normal și sa funcționeze in parametri normali totul...(app intra și cutia in avarie adică "PRNDS") se face tot roșu. Am întrebat 10 mecanici toți mi-au spus 10 variante! Repet, masina după încălzirea motorului schimba bine și merge perfect doar dimineața face figuri pana se încălzește.

2 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Orice motor Diesel are nevoie de incalzire, iarna. Motorina, oricat ar fi ea de buna calitativ, tot se ingroasa la frig. Asa ca, incalzeste motorul dimineata pana se lichefiaza combustibilul.

| Michaellll explică (pentru ardnaxur1961):

Multumesc pentru răspuns!