| AlinIeremia88 a întrebat:

Salutare,am o problema la Audi a4 b5 1998 de 1, 9 AFN,mai pe scurt am iesit putin cu ea prin oras, acum putin timp,m-am oprit la un moment dat,am deschis putin geamul si am constatat ca se aude un zgomot la motor undeva ca si cum ar fi ceva desprins,un fel de scarcait ca de rulmenti initial am crezut ca e de la vreo rola de la curele,dar ajuns acasa am incercat sa vad ce e si sigur nu e de la vreo rola. Sunetul incepe cand stau pe loc si cuplez orice treapta de viteza, cand scot din viteza dispare si ce am observat ca din senin agata parca schimbatorul la schimbarea treptelor.Ce ar putea fi?

1 răspuns:
| adryang78 a răspuns:

Cel mai probabil uleiul din cutia de viteze este la minim. Urgent la service, altfel poți sparge cutia.