| Stonehard a întrebat:

Salutare! Am o problema la masina mea, odata cu venirea frigului. Am un Peugeot 508, motor 1.6 HDI, an fabr. 2012. Problema mea este ca oglinzile se rabateaza in momentul in care inchid masina, si nu are optiune de a anula acest aspect. Iarna, mai ales cand sunt temperaturi foarte scazute, ele nu se mai rabateaza pentru deschidere, cand deschid masina. Daca sunt posesori de astfel de modele, sau stiti ceva solutii, astept raspunsurile voastre. Multumesc!

2 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Te-ai uitat daca ingheata? In cazul in care se face gheata la articulatiile alea, motoasul nu e destul de puternic sa o sparga. Si chiar ar trebui sa cureti in jurul oglinzilor inainte sa ii dai drumul daca vrei sa se mai deschida multa vreme oglinzile.

| Stonehard explică (pentru RoCkKiD):

Nu am zapada si nici gheata, pentru ca masina e acoperita cu o husa.