| blajvlad a întrebat:

Salutare! Am o problemă legată cu radioul mașinii, am un Opel Astra din 94 și s-a stricat player-ul, acesta are o mufă cu trei rânduri dar toate player-ele moderne au două, există vreun adaptor care mi-ar permite să instalez un player nou? Și dacă da, de unde aș putea cumpăra unul?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Itr-un radio nu prea exista mai multe playere, care ar insemna ca poti reda mai multe inregistrari deodata, in acelasi timp (n-ar avea nici un sens, doar zgomot neinteligibil big grin ).

Daca vorbesti de "player" ca si mufa USB, atunci poti conecta un HUB USB (care are, de abicei) 4 mufe de iesire.
Le poti gasi in magazine care vand au calculatoare (mouse, difuzoare etc.).

| blajvlad explică (pentru Bula):

Player ma refer la stația radio, asa am vazut ca sunt trecute in magazine ca playere audio auto

| Bula a răspuns (pentru blajvlad):

Sunt mai multe mufe /intrari, dar amplificator de sunet este unul singur.

| sierra1 a răspuns:

Dacă nu știi să identifici alimentarea/ieșirile_audio, mai bine apelează la un electronist să nu arzi ce o mi fi bun (dac'o mai fi)

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Opel in 94 avea mufe ISO, compatibile cam cu orice.
Banuiesc ca ai avut un player aftermarket, iar ceea ce vezi tu este capatul adaptorului. Daca tragi usor de fire spre tine, vor iesi si mufele originale afara, din care scoti adaptorul si ramai cu cele doua mufe ISO, in care bagi ce vrei.
Revino cu o poza, ca sa inteleg ce ai acolo.