| xAndro a întrebat:

Salutare. Am o Skoda Fabia din 2001 si recent am simtit miros de ars, am observat ca masina incepuse sa nu mai traga deloc... turatia urca dar masina tragea foarte greu. Ieri in timp ce mergeam nu ma mai lasa sa o scot din viteza, am reusit sa o parchez si am observat ca daca am motorul oprit pot sa schimb vitezele, iar cu motorul pornit nu pot...nu merge ambreiajul cu motorul pornit. Imi poate spune cineva cam din ce cauze ar putea face asa?

Răspuns Câştigător
| Qweerrrtttyyy a răspuns:

Placa de presiune sparta. Ca sa rezolvi problema trebuie sa schimbi kit-ul ambreiaj.

| xAndro explică (pentru Qweerrrtttyyy):

Mersi fain!

| Qweerrrtttyyy a răspuns (pentru xAndro):

Sper ca te-am ajutat big grin

3 răspunsuri:
| Sebitheking a răspuns:

Verifică dacă nu îți este înfundată pompa de benzina
Și de la mirosul de ars poate fi ars o siguranță