| Freddy_Freddy_1993 a întrebat:

Detin o skoda octavia 2 facelift 2010, motor 2. 0tdi 140cp, cod motor BKD. Astazi dintr-o data s-a simtit o ingatuire si dupa ceva timp am incercat sa ii dau 'viteza'. La 140 nu s-a mai accelerat. Nu se tureaza mai mult de 3200. Am oprit o, am pornit o si cand sa plec cu ea se ingatuia rau si dupa a mers dar fara sa traga si fara sa mai intre turbina. Ce poate sa aiba? Mai devreme se tura la 4500 si tot nu tragea. Nu da cu fum. Are idee cineva?

5 răspunsuri:
| bogdan456 a răspuns:

Cred ca a luat-o turbina pe ulei
Cel mai bine ar fi so duci la un mecanic so puna pe tester

| Freddy_Freddy_1993 explică (pentru bogdan456):

Am pus o pe tester acum 10 min. E vorba de un furtun spart sau crapat. Pierde presiune turbina pe acolo

Răspuns utilizator avertizat