| Alexander191 a întrebat:

Salut.
Am un vw sharan 2004.
1.9 tdi.116 cp.6+1 trepte.
Mergeam pe autostrada, eram in treapta 6 si dintr-o data masina nu mai tragea, se accelera dar nu mai tragea.
I-am dat treapta 5...
Degeaba tot la fel.
Am oprit pe loc si cu motorul pornit i-am incercat toate treptele si totodata am observat ca intrau treptele bine fara ca eu sa mai apas ambreiajul...
Oare ce poate fi?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu fie ambreiajul.
ps Sharanu e masina de tigani laughing
probabil pentru ca are 7 locuri?
funda big grin laughing)))

| Alexander191 explică (pentru anonim_4396):

E neaparat sa fi tigan sa ai o masina cu 7 locuri?
Nu va inteleg frate atata rasism si invidie...
Daia muriti de frig prin Dacie. laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Alexander191):

Nu. Doar ca avea un prieten un sharan, si i-a zis cineva ca e masina de tigani, ca a vazut numai tigani in ele laughing

| Alexander191 explică (pentru anonim_4396):

La asta nu te contrazic. laughing)
Totusi oare ce problema sa fie...
La cutia de viteza ceva?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Alexander191):

Pai, ambreiajul, poa sa fie pilotul care ghideaza schimbatorul dar ai zis ca intra in viteze, pune-o pe rampa si vezi dedesubt la schimbator, cineva sa stea in masina si sa bage in viteze, sa vezi daca comunica cu cutia. Daca e ok, dat cutia jos, verificat discul de ambreiaj.