| Razvan77777 a întrebat:

Salutare am o Skoda Octavia 2 din 2008 și vreau să ii pun volan cu comenzi ai cruise control.Este cineva din Constanța care mă poate ajuta.

3 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Daca masina ta nu are, atunci stai linistit, pui volan cu comenzi si unde conectezi cablurile de la comenzi sau comenzile alea la ce cabluri le conectezi?

Treb sa stii sigur daca masina ta are acolo in volan cabluri pentru comenzi la volan, doar asa te poti baga sa faci ceva.
Daca ar avea cabluri acolo doar lasate asa, atunci ar ramane doar sa pui acel volan cu comenzi si sa programezi masina, pentru ca nu doar pui comenzile si aia e tot.
Sa functioneze trebuie sa ai program pentru ele in computerul masinii, asa ca va trebuie sa gasesti pe careva care programeaza.

Daca nu ai cablurile acolo deja trase, atunci va trebuie sa aduci cabluri acolo, tocmai de la stiu si eu ce modul sau de la computer, apoi sa programezi.

Dupa cum observi nu e chiar asa de simplu.Sau ar fi simplu, daca ai cunoaste exact ce trebuie sa faci, pe unde se duc cablurile, la ce anume, daca se pot duce cabluri sau nu, doar asa ar fi f simplu.

| Sistemulxxl a răspuns:

Fii atent. Iti poti muta toate butoanele direct pe volan. Le lipesti cu scotch. Gaurile ramase in bord le acoperi cu pungi de plastis. Super cool.