| Începătorul988 a întrebat:

Parere Skoda Octavia 2? Cum este interiorul, pozitia la volan

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pozitia la volan este strict legata de inaltimea ta si de cum muti scaunul masinii (mai sus, mai jos, mai in fata, mai in spate, sau poti schimba volanul, tragandu-l in afara, sau mai inauntru).

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Confort foarte bun, atat in ceea ce priveste scaunele, cat si suspensia. Cu totul alta viata, fata de caruta de Octavia 1.
In schimb, rugineste... Tare de tot.
1.9 TDI se gaseste in principal de 105cp si e prea putin, 2.0 TDI vine cu abonamentul la probleme.

| Începătorul988 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Am achizitionat un 2.0 de 170, model VRS. Sa ma astept la probleme? Nu puteam sta mult fara masina, parca ma macina pe suflet

| RRoberto2018 a răspuns:

Nu detin una, dar am avut ocazia sa o conduc. Pozitia la volan e foarte ok, stai foarte confortabil, sofatul e o relaxare. Interiorul de fain, e ok.

| Anonimus19191 a răspuns:

Salut. Mai intai ca sa iti dau un raspuns bun, trebuie sa imi dai mai multe detalii despre modelul masinii

| Începătorul988 explică (pentru Anonimus19191):

Skoda Octavia 2, an fabricatie 2007, prima inmatriculare 2007/09, 2.0tdi, 170cai, model VRS

| Anonimus19191 a răspuns:

2007? E desptul de buna. Un vecin are skoda octavia II (2) break gen 2.0 tdi. Oricun interiorul e destul de ok chiar ( la masina ta ma refer ) mie imi place ca are cotiera si in spate la pasageri are aer conditionat si etc etc ( cred ca stii deja asta ) oricum, pozitia volanului o poti schimba tu, la fel si pozitia scaunului. Si o sa stai cum iti place tie si cum te simti mai bine. E foarte usor si simplu. Nu are de ce sa te intrebi chestia asta. Oricum ai cumparao sau daca ai cumparat-o pozitia o poti schimba. Succes cu mașina

| Începătorul988 explică (pentru Anonimus19191):

Astept sa vina tata cu ea acasa astazi! Am fost, am vazut-o de dimineata si au mai ramas actele de facut.

| Anonimus19191 a răspuns (pentru Începătorul988):

Ok. Succes si drumuri bune