| UoY42355Ni a întrebat:

Salutare, am pe un passat b6 o navigație aftermarket android și atunci când pornesc luminile, se stinge efectiv.Sa fie vreun contact imperfect?

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

In mufa lui trebuie sa fie un fir pe care vine curent +12v atunci cand aprinzi luminile. E clar o problema cu acel fir, poate nu e conectat unde trebuie. Te sfatuiesc sa il identifici si sa il deconectezi complet, pentru a functiona tableta.
Daca ai mufe iso, locatia lui e in mufa A, pinul 6.
https://upload.wikimedia.org/......ut.svg.png
El a fost gandit pentru a reduce intensitatea luminii ecranului de la player, cand e noapte si aprinzi farurile. Dimmer se cheama functia. Dar daca se opreste de tot, e o problema.