| Alexandru8 a întrebat:

Salutare!
Pentru un Ford Fiesta,2016, când pornesc motorul noaptea,se aprind automat și luminile,cum as putea dezactiva aceasta funcție, pentru a sa nu se mai aprinde deloc luminile când este motorul pornit?
Va mulțumesc!

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Te referi la DRL?

| sierra1 a răspuns:

Lumini de poziție LED cumva?

| Alexandru8 explică (pentru sierra1):

Da

| sierra1 a răspuns (pentru Alexandru8):

Așa e construită, las-o cum e că e bine

| mihai69 a răspuns:

Ai grijă să nu ai luminile puse pe „Auto".

| relian a răspuns:

Pai dai de la buton, are un buton in stanga si dai ala pe 0 aia e tot laughing

| Alexandru8 explică (pentru relian):

Trebuie sa îți acordam un premiu Nobel pentru descoperirea butoanelor, fără tine nu aflam de ele? Tu ai crezut ca eu am încercat sa le sting din comanda vocala și nu a mers sau cum?‍♂️

| relian a răspuns (pentru Alexandru8):

Asa arata din ce scrii pe aici,ca habar nu ai,ca de ai fi avut habar nu mai intrebai, logic laughing deci nu stii de butoane nu stii de nimic.
Mai si semnalizezi, daca ai buton tu crezi ca stergi ce prafu de pe bord sau ce anume?
Cum sa dezactivezi, scoti butonu si ai dezactivat laughing Deci meriti un premiu, asta cu siguranta