| iustinul289 a întrebat:

Am pus la un atv in vasul de expansiune antigel verde, cam 200ml(era gol) credeți că va afecta motorul,având rosu in radiator? L am dat afară din vas si avea aceeași nuanță de verde, mentionez ca nu am pus în radiator. Se poate să se fi amestecat? Cum scot tot lichidul din instalație? Max 40 min de rulare cu antigelul verde(diluat 40-60).Multumesc!

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Atunci când apare amestecarea cu un agent de răcire din altă categorie (alt colorant), acest lucru este considerat acceptabil