| BigFive5 a întrebat:

Salutare am revopsit o carcasa de pc din negru in rosu cu alb si vreau sa aiba culoarea initiala fara a revopsi peste.

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca ai revopsit ca la carte, nu ai nici o sansa.
Daca ai vopsit direct peste vopseaua originala, cu 0 pregatire, ceea ce probabil s-a si intamplat, cumpara o cutie de "Diluant Nitro" de la un magazin de piese auto sau bricolaj, ia o carpa, moaie suprafata in diluant, iar dupa 2 minute incepi sa freci, cu carpa imbibata in diluant.
La urma dai iar diluant pe toata suprafata, si speli cu jet de apa, ca sa se ia si urmele.