| alexadrian09 a întrebat:

Care va este culoarea preferata(de ce si ma refer la ce simbolizeaza)? Ex: Rosu-Culoarea Sangelui Negru-Raul intruchipat Albastru... Vreau sa aud si de ce ca sa primiti funda si votare.Mc.

Răspuns Câştigător
| misterioaѕa a răspuns:

Buna.
Culoarea mea preferata este roz
Rozul este una dintre nuantele iubirii. Simbolizeaza afectiunea, iubirea parintilor sau relatiile amoroase.

Este culoarea seductiei, romantismului, feminitatii, delicatetei, tandretii, fericirii si tineretii.

pa, pa

2 răspunsuri:
| evafanaruto a răspuns:

Mie imi place roz si albastru de la 2 nume sakura e roz care pe japoneza inseamna cires si albastru de la sasuke ei 2 se potrivescwinking

| Veronici a răspuns:

Culoarea mea preferata este galben. stiu ca ea simbolizeaza gelozia...dar mie imi place galbenul nu pentru ceea ce simbolizeaza ci petru ceea ce este