| costy3y a întrebat:

Salutare..am si eu o intrebare,daca imi colantez masina,trebui ceva de la politie, omologare, etc?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca pastrezi culoarea mentionata in certificatul de inmatriculare (culoarea, nu neaparat nuanta), nu trebuie nimic pentru politie.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu ii schimbi culoare nu trebuie nimic

| Vladut2000L a răspuns:

Da daca o faci mai mut de 30% din masina trebuie sa te duci la RAR si sa schimbi actele masini, eu zic sa i vopsesti deoarece tine mai mult culoarea decat colantul care tine doar 1-2 ani pe cand vopseaua cam 4-6 ani.