| allini a întrebat:

Salutare! Am și eu o întrebare, se pot monta pe un model de mașina niște faruri de la alt model de mașina? De exemplu pe un BMW seria 3 sa pui faruri de seria 5, daca ii faci prinderile și ii pui bara, aripi și capota aftermarket sa se îmbine toate frumos se poate din punct de vedere legal sa mergi la RAR sa le omologhezi? Pentru ca sunt destui cu Bora care au faruri de golf 4 de exemplu și de aia bănuiesc sa se poate cumva și la alte mașina (BMW, audi, Mercedes, etc). Mulțumesc

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Orice modificare la sistemul e iluminare trebuie omologata dacă vrei să fie legală.

| ValentinMihai78 a răspuns:

În primul rând arată inestetic, în al doilea rând, dimensiunile diferă de la un model la altul, chiar dacă este aceeași marcă.
Volkswagen a fost un caz rarisim care la aceeași platformă a creat modele doar cu farurile și stopurile modificate. În rest, modelele clone li se pot monta farurile de la un model la altul, dimensiunile fiind identice.

| ReZiSTorr a răspuns:

Salut.De putut se poate orice..cu multa munca, insa nu stiu cum e cu omologarea.Referitor la VW Bora, cel putin varianta break e un golf 4 100% care doar are farurile schimbate.