| Xshade a întrebat:

Salutare! Am un audi a4 b7 1.9 tdi 116hp. As vrea sa stiu cat costa un soft stage 1 si cati cai mi-ar putea adauga. Multumesc anticipat

3 răspunsuri:
| UserRo10 a răspuns:

Salut. 1.9 cod motor bke sau brb? Ele sunt cu si fara filtru de particule. Din 116cp poti face safe 150 daca ai filtru activ. Inainte de soft verifica tot motorul si turbina sa fie in mintile lor si turbo sa nu aiba joc. Injectoarele sunt PD. Verifica-le bine sa nu ai abateri mari de corectie.
Softul in sine costa 1600 cu fisa dyno, dar ca sa il pui la punct motorul o sa te coste ceva. Depinde de stare

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Cam 145cp si 300 euro.

| Gabriel1237 a răspuns:

Daca banii sunt o problema, trebuie sa tii cont ca un soft de stage facut prost poate avea consecinte grave asupra motorului pe termen lung, injectoarele la diesel sunt scumpe =), dar daca nu te zgarcesti si faci un soft de stage 1 la un mecanic specializat/consacrat in zona ta, nu prea ai ce sa strici la el. Cauta pe Facebook, intreaba prieteni din orasul tau daca stiu, si tot gasesti un pret. Pe la mine se face cu 300 euro pe un 1. 9TDi, facut bine, fara dpf anulat si noxe aiurea la itp