| Cristian0009 a întrebat:

Salutare, am un Golf 4 din 99 1.4 Benzina, 16 V, azi cand am dat sa dau in curba cu ambreiaj si frana mi-a murit motorul si volan mi se blocase de am tras de el de nu aveam cum sa copiez curba deloc cum trebuie ..si dupa inca odata in alta curba.e din cauza masinii? Daca da stiti cumva din ce cauza ori ar carei piese ar putea fi vorba... FUNDA.

2 răspunsuri:
| blAster85 a răspuns:

Doar cand iei curbe moare motorul? e rar, poate fi "clapeta sau sensorul de amestec combustibil/aer.sau filtru de combustibil, bujiile.

| Cristian0009 explică:

Nu doar in curbe si in drum drept