| EdYtZuU12 a întrebat:

Salutare am un scuter kimco agiliti 50 si am avut o problema cu supapele am cautat ghiduri dar nu am gasit sad am facut un set de ghiduri la strung insfarsit... dupa ce le-am montat a mers scuter ff bine la sfert pornea... dupa un timp a inceput sa dea cu ulei pe toba de esapament si cu fun dar trage nu mute motorul si m-am gandit sa schimb ghidurilie si am schimbat si nu mai merge scuterul are forta dupa loc dar de la 25 km/h -30 km/h numai trage se "balbaie" nu stiu cum sa zic mrg dc va rog ajutati-ma funda vot orice mersi mult

6 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Du-l la un mecanic moto sa-i regleze supapele.

| Roman_Florinel_1956 a răspuns:

Cred ca uleiul l-a luat pe lingaghiduri de aiail scoate pe toba

| KooSs a răspuns:

In primul rand scrie mai clar, si cred ca tu ai probleme la motor, teau lasat segmentii sau te vor lasa.Ar fii bine sa-l duci la un mecanic, va stii mai bine ce sa- faca.bafta

| EdYtZuU12 explică (pentru KooSs):

Bai KooSs scuze ca nu am scris corect dar am scris fara sa ma uit la tastatura scuze scuze sad

| KooSs a răspuns (pentru EdYtZuU12):

Nui nimic.Ia si verifica motoru, segmentii si setu, ca nu-i normal sa iti dea ulei pe toba

| EdYtZuU12 explică (pentru KooSs):

KooSs am aflat ce avea era din cauza ghidurilor si a scaunelor dela supapa mersi oricum