| Nutzu_Yonutz_1974 a întrebat:

Nu-mi mai porneste scuterul, am schimbat toba si nu mai pornea din prima pedala, trebuia sa dau de mai multe ori, acum nu mai vrea deloc. Am verificat bujia si are scanteie

1 răspuns:
| valentingb a răspuns:

Ai schimbat toba și nu mai pornește motorul?
Asta e ceva.
Accelerează maxim când dai pedală, ar trebui să îi deschidă admisia de aer și de benzină și să o ia.
Vezi să nu ai vreun buton de pornire neapăsat
Plus când ai montat toba... evacuarea era liberă, mă gândesc, dar valva la evacuare oare se mișcă?
https://www.600rr.net/threads/after-exhaust-switch-bike-wont-start.57736/
Citește thread-ul ăsta
Sau tradu și apoi citește.