| anastasia1983 a întrebat:

Sal am un scuter 2t scoate mult fum si ulei pe toba si nu prea trage de pe loc?

6 răspunsuri:
| DaniTDCI a răspuns:

Salut, segmentii si camasa cilindrului sunt uzate rezultand o ardere incompleta a combustibilului, iar de aceea nu trage de pe loc, tot din cauza compresiei

| anastasia1983 explică (pentru DaniTDCI):

Am alexat cilindru si piston nou cu segmemti poate nu sunt buni segmentii?

| DaniTDCI a răspuns (pentru anastasia1983):

Se poate ca alezarea cilindrului sa nu fi reusit, sau segmentii de diametrul potrivir

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Ce cantitate de ulei ai folosit pentru un litru de benzina cand ai facut amestecul si ce tip de ulei? Recomand sintetic 100%!

| anastasia1983 explică (pentru Jicarean_Calin_1960):

25ml ulei rosu

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns (pentru anastasia1983):

20 ml/litru, 100% sintetic!