| vegeta a întrebat:

Salutare am vb cu un baiat din Bucuresti pentru ami achizitiona un opel astra g 1.7 disel si mi-a spus ca masina are o singura problema si anume nu merge acul de la kilometraj nu se ridica si acuma vreau sa va intreb cam cat ar costa refacerea lui ca sa mearga si mai ma gandesc la un lucru oare sa fii umblat la kilometraj sa dea kilometrii inapoi si de aia s-a stricat si acul de la kilometraj?

2 răspunsuri:
| TrăieşteClipa a răspuns:

Este un indiciu destul de important.
1.7 este o masina destul de puturoasa si zgomotoasa.
Orienteaza-te la 1, 6 benzina.
Sunt sanse mai mari sa o gasesti cu km mai putini.

| FlorinCiokan a răspuns:

Cam la 99% din masinile de vanzare second hand sunt dati km inapoi... Nu cred ca ar costa mai mult de 100-150 lei. Depinde mult de service daca vrei sa ti-l si monteze...