| Brix a întrebat:

Salutare, as dori sa imi cumpar un BMW 520i, nu gasesc foarte multe detalii recente despre ele pentru ca romanii stiu doar de bmw diesel... daca puteti sa ma ajutati cu raspunsuri legate de fiabilitate si consum la un 2.0 benzina din 2005, probleme daca are multe, sa nu dau banii degeaba pe el.

Răspuns Câştigător
| Alexuţ02 a răspuns:

Impartasesc opinia ca si mic "cunoscator" in domeniu, nu spun ca 2.0 nu ar fi destul pentru un seria 5, practic... nu e, dar in teorie, sa spunem ca da, daca tragi de el, in concluzia il omori cum ai zis si tu...

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"BMW 520i...sa nu dau banii degeaba pe el."

câți? (na, era să zic câțu)

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Din cate vad pe net, ii spune 520i dar e un motor de 2.2 benzina. Deci o sa dai ceva in plus la impozit. Fiind o masina veche si cu electronica multa poti sa te astepti sa iti pice una alta dar nimic grav. Dupa mine nu e potrivit asa motor la caracterul masinii. Adica nu iti iei seria 5 pe benzina sa te plimbi prin oras si sa iti manance 12-15L de benzina. Personal as lua unul diesel sau daca chiar vrei benzinar atunci un 320i are mai multa logica.

| Brix explică (pentru ClaudiuM1997):

Au aparut si modele 2.0, ideea e ca stau in Bucuresti si din ce observ cam vor sa scoata dieselul. plus ca este mai stricacios. Pe langa asta, nu mai gasesti seria 3 in firea lui, toate sunt omorate

| ClaudiuM1997 a răspuns (pentru Brix):

Si crezi ca seria 5 e mai ok? E si mai omorat probabil si e mai scump la intretinere decat seria 3 sigur. Eu as zice sa te orientezi spre altceva mai nou chiar daca pierzi ceva din confort. Oricum 2.0 benzina mi se pare foarte putin pentru asa caroserie.

| Alexuţ02 a răspuns (pentru ClaudiuM1997):

Impartasesc opinia ca si mic "cunoscator" in domeniu, nu spun ca 2.0 nu ar fi destul pentru un seria 5, practic... nu e, dar in teorie, sa spunem ca da, daca tragi de el, in concluzia il omori cum ai zis si tu...