| aplyseby1994 a întrebat:

Salutare. As dori sa stiu cum arata aceste faruri cu luminile pornite...adica cu ce se diferentiaza fata de farurile de serie? arata ca ochisorii aceea de la bmw seria 5 2005 model; si toate celelalte modele si serii care mai au asa ceva sau altfel? diferentele ma intereseaza

acestea sunt farurile cu pricina...
http://www.google.ro/......tp?/imgres r:0, s:34

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

De obicei aceste faruri vin fara xenon, insa cu posibilitatea de a monta pe faza scurta fara a mai face alte artificii (adaptoare pentru becuri, gauri suplimentare in far etc). Nu este 100% legal sa faci aceasta modificare, fiind interzisa modificarea instalatiilor originale de iluminat, insa asta este alta discutie.
Nu stiu cum ar arata pe A6, eu am pus astfel de faruri pe o masina, insa din necesitati practice: cele vechi erau fara sticla clara, foarte matutie, iar altele identice erau mai scumpe. A6 are deja faruri cu lupa si sticla clara, diferenta este fondul negru si pozitiile tip "angel eyes". Acestea sunt pur chestiuni de gust, unora le-ar placea la nebunie, altora deloc.

2 răspunsuri:
| aplyseby1994 explică (pentru regis):

Man...dar farurile astea au si xenon? si cum crezi ca ar arata un a6 2003 asa? parerea ta?