| 1HalfOp a întrebat:

Salutare. As vrea sa imi recomandati o statie CB +antena!
Ce model folositi si la ce distanta prinde, astept propunerile voastre! Am 500 lei maxim bani pentru achizitionare!

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Un TTI pe la 300-350 lei cu tot cu antena de 1-1.5m ti-e suficient.
Distanta de emisie nu prea te intereseaza, mai importanta e receptia, iar aia e in functie de puterea de emisie a 'colegului'.
Distanta prea mare duce la haos, auzi cate 3 'colegi' odata, eventual din zone de care nici nu-ti pasa.
Fereste-te de Danita, sunt ieftine si proaste.