Întrebare recomandată | MrSoapte a întrebat:

Aveti idee unde unde este siguranta pentru deschiderea portbagajului, la Opel Astra H?
Tin sa precizez ca nu se mai deschide! Pe inchiderea centralizata se deschid numai usile, portbagajul, nu!

4 răspunsuri:
| s3s a răspuns:

Am avut si eu aceeasi problema, se deschideau doar usile si am vazut in portbagaj ca avea un dop de plastic, l-am scos si am rasucit cu un imbus parca se numeste, iar apoi am desfacut cutiuta aia cu motorasul care face treaba sa se inchida si am vazut ca are un fel de arc care nu mai era la locul lui, am rezolvat foarte simplu, nu stiu daca ai inteles ceva dar la mine a functionat

| cristianox10 a răspuns:

Tine butonu apasat si dai un pumn putin mai in stanga si sa vezi ca se deschide

| Chioveanu_Danut_1986 a răspuns:

Salutare.ai reusit sa deschizi portbagajul? si eu am aceeasi problema si nu stiu cum s-o rezolv...