| jhon921 a întrebat:

Salutare baieti, am nevoie de o cheie de roti pentru o Cheie roti Toyota Prius 2 1.5L hybrid si nu stiu ce dimensiune trebuie sa cumpăr, are cineva vreo idee?

5 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Majoritatea au tubulare de 17 si de 19, interschimbabile. Asa ai si avantajul ca daca se uzeaza, schimbi doar tubulara.

| jhon921 explică (pentru regis):

Interesant aspect, am încercat cu o cheie de 19 insa era prea mica. Sa fie de 21? Mi se pare mare sa fie de 21.

| regis a răspuns (pentru jhon921):

Pai încearcă cu 21... Habar nu am cat e la Prius 2, dar majoritatea sunt 17 sau 19.

| darrio2007 a răspuns (pentru jhon921):

Poate fi si de 20.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Am avut o Prius la mecanică, mi se pare că am folosit cheie de 19, la prezoanele roților.
Avea ceva diferit de nemțești, oricum.