| MarioCanada1994 a întrebat:

Salutare, ce parare aveti de Golf 7 Variant din 2014 1.6 TDI DPF 105 CP, euro 5, 238.000 Km
Doresc sa achizitionez aceasta masina din Germania

Răspuns Câştigător
| ChiperiSimionas a răspuns:

Euro 5 este un pic mai putin stransa de gat fata de un Euro 6, dezavantajul e ca pe spate vei avea punte simpla, nu independenta. La golf 6 spre exemplu, ai punte independenta pe spate, iar la golf 7 pe 1.6 ai punte simpla si pe 2.0 punte independenta.

Daca mergi ''Mosnegeste'' nu cred ca e o problema.

In curbe se va simti daca uneori mergi sportiv.

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Câți bănuți dai pe ea? (vorba aia: totul are un preț)

| MarioCanada1994 explică (pentru sierra1):

6200 € masina si 650 € transportul pe platforma

| sierra1 a răspuns (pentru MarioCanada1994):

Cam așa e și pe la noi... decizia e a ta!

| CrisCRG a răspuns (pentru MarioCanada1994):

Pretul este destul de bun, daca ai grija de ea nu o sa te dezamageasca, spor si stapanire sanatoasa daca te-ai hotărât!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Se spune ca 1.6 TDI sta foarte prost cu injectoarele, si ca nu ar exista varianta decenta de reparatie.