| nyoentox2002 a întrebat:

Salutare! Ce părere aveți de mașinile Mazda? Sunt scumpe la piese?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu, marca japoneza fiabila. Tot ce e japonez inseamna calitate.
Sant piese care intarzie mult sa vina daca se cere original si nu exista in stoc, Japonia si UE cam scartaie cu controlul vamal de aia e belea. Piesele aftermarket sant bune oricum se obtin mai usor

| nyoentox2002 explică (pentru mgtow):

Ce mașini știi smechere la buget 3-4-5000 euro?

| mgtow a răspuns (pentru nyoentox2002):

Mazda mx5 cu hard top si faruri care se ridica alea patratoase, ar mai fi toyota celica. Acum ar urma variantele de 5 usi, mie nu prea imi plac 5 usi la masini dar na ca fiabilitate ok, honda civic type R. Eu am toyota gt86 din 2019 perfect multumit modificata evacuare suspensii si jante. Recomand sa cumperi din Germania masina direct de la german, o fi avand multi km dar nu modificati si fara pagube neplacute.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, toate japonezele sunt scumpe la piese.

| wildthing a răspuns:

Nu stiu sa-ti spun nimic despre costul pieselor, dar in urma cu cativa ani umbla vorba ca Mazda face masini foarte fiabile.

| nyoentox2002 explică (pentru wildthing):

Gen caut o mașină sa o pot intretine