| Caitanu_Valentin_1992 a întrebat:

Cum as putea cupla luminile din podea cu luminile din plafon la un Ford Fiesta 2012? As vrea ca atunci cand deschid masina sa se deschida si luminile din podea odata cu cele din plafon!

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai asa dupa capul meu ai doua variante. cea mai simpla ar fi sa ajungi la intrerupatorul de la portiera si sa legi contactele tale acolo.

a doua varianta ar fi sa ajungi in plafoniera(asta presupune sa scoti tapiteria de pe tavan) si sa te legi direct la circuitele de la bec.

| AgathaRo a răspuns (pentru suntserios):

Asta insemna sa schimbi si rezistenta de la intrerupatorul de la usa altfel face poc siguranta.