| MarcoAlberto a întrebat:

Dețin un audi A4 b8 2.0 TDI din 2012. Astăzi când am verificat nivelul la ulei era aproape de minim, am cumpărat un litru de ulei și am pus cam 700ml, iar când am verificat din nou, nivelul la ulei era la maxim( joja este electronică). Ar trebui sa îmi fac griji sau e ceva normal? Pe net am văzut mai multe videoclipuri și la toți arăta nivelul la maxim.

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

De la minim la maxim, la majoritatea masinilor e un litru diferenta.
Tu ai pus 700ml, deci e normal sa fie la maxim. Nu este nici o problema, oricum o sa il manance, ca e VW.
Daca era peste maxim era o problema, dar te-ar fi anuntat. Pe maxim e foarte bine, nu ai de ce sa te ingrijorezi.

| Moni_Moni_Si_Dani_1980 a răspuns:

Normal nu are nimic poate sa dea afara surplusu merge si asa