| Guest10 a întrebat:

Salutare. La examenul auto am voie să-mi activez senzorii de parcare chiar daca mi i-a oprit polițistul?
Daca el nu-mi cere să îl activez/dezactivez, trebuie sa fac acest lucru?

Mersi

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Normal ar trebui sa ii lase activati pentru ca masinile moderne au senzori de parcare. Politistul e cam nesimtit

| ClaudiuM1997 a răspuns (pentru mgtow):

Nu toate au. Gen poti sa iti iei inclusiv masini noi ce nu au. Politistul nu poate garanta ca orice masina are senzori de parcare sau ca si functioneaza corect. De exemplu vecinul meu are logan 2018 fara senzori de parcare si la o amica cu Fabia din 2011 i s-o ars senzorii.

| dinaprilie a răspuns:

Si eu aunt interesat daca sau nu!

| Guest10 explică (pentru dinaprilie):

Am dat din nou examenul. De aceasta dată, polițistul nu mi-a oprit senzorii. Menționez că a fost alt polițist, iar cel dinainte nu a fost foarte "curat"... Am înțeles că nu mai lucrează, Deși e tinerel

| Vântulalb a răspuns:

Nu. La examen nu ai voie sa ii folosesti.

| ClaudiuM1997 a răspuns:

In opinea mea, daca ii dezactiveaza o face cu un motiv si probabil ar trebui sa ramana asa. Nu toate masinile au, nimeni nu ii garanteaza la politistul respectiv ca masina pe care o sa o conduci tu o sa aiba senzori de parcare. Deci el trebui sa se asigure ca faci parcari corect fara.