| Codrin335 a întrebat:

Salutare, azi am avut traseul la scoala de soferi auto. Am fost primul din acea serie. Dupa ce am plecat din acea parcare politistul a zis sa fac stanga, am facut tote cele bune. Ajung intr-un sens giratori cu 4 iesiri si inainte de acesta ar fi trebuit sa imi zica ce sa fac, dar el nu mi-a zis nimic si m-am oprit inainte de a intra in sens. Si m-am uitat la el si dupa acee a zis ce sa fac... trec de acesta si mai era inca un sens si nici aici nu mi-a spus nici o indicatie. Este normal sa fi facut acest lucru si bine inteles eu am picat. Ce parere aveti si voi?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Tu ai gresit, nu ai respectat ultima indicati, respectiv aceea de a merge inainte. Daca nu ti-a dat alta indicatie, inainte de intrarea in sensul giratoriu trebuia sa mergi inainte.

| Codrin335 explică (pentru Ioandelasal):

Pai el nu mi-a dat nici o indicatie inainte, deoarece era un sens cu o singura iesire si dupa aceea nu a zis nimic ( eu asteptam raspuns cum imi spusese instructorul ca si test cu fac examinatorii ).

| InOrOut a răspuns:

Puteai sa il intrebi din timp, domnu politist pe unde o luam, merg tot inainte sau pe unde sa o iau? deoarece vine un sens cu mai multe iesiri. Si el ti-ar fi spus. Eu am intrebat politistu cand am dat de carnet ca pe unde sa o iau cand el nu imi spunea.

| Codrin335 explică (pentru InOrOut):

Mersi pentru acest sfat. Dar el la inceput de examen a spus ca este obligat sa zica indicatia, ceea ce el nu a facut-o.