| anonim_4396 a întrebat:

Salutare la toata lumea, sunt nou pe acest site ...Am si eu 2 intrebari, daca ati putea sa imi raspundeti la ele.
1.Am un motor enduro de 125cc el este mai micut de fel are roti mici, si intrebarea mea este : daca aș putea sa ii pun roti mai mari sa il fac mai inalt ca unul de 250cc sau 450cc? este posibil sa pot sa il fac mai inalt?
2.Cand merg cu motorul pe un drum denivelat cu gropi, si trec prin ele cu ceva viteza sau nu neaparat, atunci mi se stopeaza viteza ca si cum mi s-ar pune frana pe roata din spate? care este cauza si ce aș putea face sa rezolv problema?
Va Multumesc Astept raspunusuri din partea Dumneavoastra!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E de cross sau de enduro? cele de cros nu au cuplu deloc si asta ar putea fi vina. happy

| Razvan543244 a răspuns (pentru anonim_4396):

Fantassy, este enduro gen asa, ca in poze https://www.google.ro/......ps?/search

| anonim_4396 explică (pentru Razvan543244):

Hmm... sigur nu e vreo problema pe la piston? ar putea fi uzat sau zgariat si cand da putin de greu ii gata, face figuri.

| Razvan543244 a răspuns (pentru anonim_4396):

Fantassy, am cazut o data cu el pe un drum cu pietre, si m-am lovit calumea la genunchi, poate o fii din cauza aceea? si unde r putea fii pistonul la motor? Si daca pot sa imi pun roti mai mari pe el sa il fac mai inalt este vreo sansa?