| RTDRomania a întrebat:

Salutare lumee
Mai am putin ai implinesc 16 ani si vreau sa dau de permis A1.
M-am hotarat la un Yamaha yzf R125 dar intrebarea mea e urmatoarea:
Cate persoane pot sta pe motocicleta(daca mai pot lua pe cineva pe motocicleta) si la ce pret m-ar duce?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| AliLina2 a răspuns:

Salut,ai mai putea lua pe cineva dar sa fie slab.o sa va inghesuiti dar cat de cat veti avea loc. dupa cum se vede si in imaginea alaturata..http://www.motosh.ro/pix/big/789IMG00183201006132043.jpg iar pretul este undeva pe la 4-5 000 euro nou iar la mana a doua il poti lua fara probleme cu 1500-2000 euro.

| RTDRomania explică (pentru AliLina2):

Daca pot sa te intreb, as avea riscul sa se rupa aripa?

3 răspunsuri:
| AliLina2 a răspuns:

Depinde cat de grea e persoana pe care vrei sa o iei pe motocicleta. daca e sub 70 kg merge.dar oricum eu zic sa nu o fortezi prea mult.